| | | | |


Google Drive

Google Drive je on-line uložiště (tzv. cloud), který umožňuje zálohovat Vaše data a mít k nim přístup kdykoliv a odkudkoliv. Více se dozvíte zde.

V rámci Google Drive máte k dispozici 5 TB prostoru zdarma (kapacita je sdílená s Google Mail). Pro přihlášení do této služby můžete využít IS účet ve tvaru UČO@mail.muni.cz a primární heslo (heslo do IS).

Na všech počítačích na Právnické fakultě je nainstalován program Google Drive, který je potřeba nastavit podle následujících kroků. Pokud chcete Google Drive nainstalovat do Vaše notebooku, musíte si nejprve stáhnout program Goodle Drive a nainstalovat.

Svůj Google Drive můžete využívat i přes internetový prohlížeč na adrese https://drive.google.com/a/mail.muni.cz/#my-drive, kde se přihlásíte pomocí svého UČA a primárního hesla (stejně jako do IS).

Nastavení

 1. Spusťte program Google Drive (naleznete ho v nabídce Start -> Všechny programy -> Google Drive).
 2. Klikněte na "Přihlásit se".

  Google Drive #1
 3. Zadejte své UČO ve tvaru UČO@mail.muni.cz a klikněte na přihlásit (heslo zatím není potřeba).

  Google Drive #2
 4. Nyní se přihlašte pomocí svého UČA a primárního heslo (stejně jako do ISu).

  Google Drive #3
 5. Postupujte podle následujících kroků.

  Google Drive #4

 6. Google Drive #5
 7. Nyní máte nastavený Google Drive. Na Ploše se Vám objeví ikona Disk Google. Také ve Vašem profilu se vyrvořila složka Disk Google (C:\Users\UCO\Disk Google) do které si můžete ukládat své dokumenty. Ty budou automaticky ukládány na servery společnosti Google.Google Drive #6


  Na Disk Google se dostanete také přes Informační systém MU -> Osobní administrativa -> Externí služby -> Google Disk a Dokumenty.


  !POZOR! Žádná data, která uložíte do této složky, nejsou uložena na serverech Právnické fakulty, ani nejsou nijak jinak zálohována.

  V případě dotazů nás kontaktujte na adrese podpora@law.muni.cz.nahoru