| | | | |


Drobečková navigace

Úvodní strana

Open air ukončení akademického roku přilákalo více než 150 studentů

Vedení Právnické fakulty společně se studentskou organizací ELSA Brno uspořádalo OPEN AIR Rozloučení s akademickým rokem ve čtvrtek 13. června přímo před budovou fakulty na Veveří v Brně. Akce se účastnilo více než sto padesát studentů a akademických pracovníků.

Open air ukončení akademického roku před fakultouNa neformálním ukončení roku Právnické fakulty a studentské organizace ELSA Brno vystoupily tři hudební kapely, které od 18. hodiny rozezvučely park před fakultou. „Krásné letní počasí, které do Brna konečně dorazilo, přilákalo dostatek lidí, kteří si mohli užít už druhý ročník této akce,“ popsal Vojtěch Prokop z ELSA Brno, „jsem rád, že jsme se mohli na přípravě podílet a pomoci tím fakultě, která nás po celý rok podporovala,“ doplnil.

„Atmosféra skvělá, publikum ještě víc, organizace na jedničku a my jsme si akci maximálně užili. Pevně doufáme, že fakulta bude v nově započaté tradici pokračovat,“ řekl člen vystupující kapely Sold my soul Radim Chuděj. „Broučky se po vystoupení cítili opravdu výborně, nálada byla výborná a jsou kdykoliv připraveni ukázat, jak vypadá punkrockoko před akademickou půdou,“ uvedl jeden z blízkých přátel kapely Broučky, která minifestival zahájila. Třetím vystupujícím se stala rocková kapela Andy Marshall Band.

Skvělá atmosféra místo nervů ze zkoušek

Rozloučení formou hudebních vystoupení, stánků s občerstvením a posezení na trávě se líbilo i samotným studentům. „Je rozhodně fajn potkat se s širší škálou spolužáků jinde, než jen ve frontě na zkoušku,“ glosoval akci student práva Michal Novotný. „Párty před fakultou během zkouškového je super nápad, jak vnést kamarádskou atmosféru do jinak v tomto období stresově působícího prostředí,“ popsala další studentka Michaela Kolouchová. Drobnou výtku měli někteří pouze ke zvolenému termínu akce v druhé polovině zkouškového období. „Osobně bych volila asi spíš období, kdy by přišlo více lidí, jako třeba konec září,“ vysvětlila Kolouchová.

Akce se neobešla bez povinného vyřizování potřebných povolení, a to přesto, že se jednalo pouze o několikahodinovou aktivitu před budovou školy v nevečerních hodinách. „Museli jsme oznámit a zajistit povolení od Krajské hygienické stanice, odboru životního prostředí, odboru právního a organizačního města Brna,“ vyjmenovala Kateřina Jašková, jedna z organizátorek za Právnickou fakultu. „Naštěstí se vše povedlo vyřídit bez komplikací a akce měla výborný ohlas,“ doplnila.

„Doufám, že se z této akce stane každoroční tradice, díky které se budeme moci společně ohlédnout za uplynulým akademickým rokem, a bude nadále posilovat soudržnost studentů s fakultou,“ shrnul Vojtěch Prokop z ELSA Brno.

© Monika Stachoňová

Pódium před fakultouOpen air ukončení akademického roku před fakultou


nahoru