| | | | |


Drobečková navigace

Úvodní strana

Úspěch týmu Právnické fakulty MU na světovém finále soutěže Lex Infinitum

Tým Právnické fakulty MU ve složení Marek Pivoda, Jan Svoboda a Kateřina Zabloudilová, za doprovodu JUDr. Ing. Radovana Dávida, Ph.D., jako týmového coache, se zúčastnil světového finále mezinárodní soutěže studentů práva Lex Infinitum 2017.

Tuto soutěž zaměřenou na alternativní řešení sporů, zvláště pak na mediaci, již druhým rokem pořádala V. M. Salgaocar College of Law ve spolupráci s World Mediation Organization. Akce se odehrávala v indickém Panádží (stát Goa) ve dnech od 10. 1. do 14. 1. 2017. V prvních dvou dnech čekaly na účastníky workshopy vedené předními odborníky z oblasti mediace a negociace, mimo jiné z USA, Austrálie, Velké Británie a Indie. V následujících dnech pak probíhala samotná soutěž, ve které náš tým poměřil síly s účastníky např. z Německa, Polska, Indie či Singapuru. V obou kategoriích, tedy jak v mediaci, tak ve vyjednávání, naši studenti postoupili do užšího výběru a prošli tak celkem pěti vyjednávacími koly a zpět do České republiky se vrátili s cenou za vítězství v kategorii „The Best Opening Statement“.

Studenti Právnické fakulty MU dostali jedinečnou příležitost porovnat své schopnosti se studenty z jiných částí světa, pracovat s mezinárodním týmem expertů, dále rozvíjet své dovednosti, setkat se s různými pohledy na právo a právnická povolání, poznat novou kulturu a především pak reprezentovat jméno Masarykovy univerzity před týmy nejen z Evropy, ale i z Asie.

    


nahoru