Fakultní divadelní společnost

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity již od r. 2015 působí divadelní spolek, který se dramaturgicky zaměřuje na hry o právu, a to i pro neprávní publikum. Cílem je tu opět zvyšovat právní vědomí publika a spolu s představením nabízíme i odbornou přednášku nebo diskusi na téma hry. Představení se mohou dle preference konat v kině Scala, v aule Právnické fakulty MU nebo v prostorách dle preference školy.

Momentálně je na repertoáru hra Milada, která je dokumentárním divadlem o procesu s Miladou Horákovou. Součástí jsou autentické projekce, ale interpretační rovina hry jde nad rámec realistického zobrazení k metafoře postupu jednotlivých obžalovaných.

Od podzimu přibude inscenace Jiráskovy Lucerny, zaměřená mimo jiné i na to, jak kultura té doby ovlivňovala vznik Československa  a jeho právního řádu.

Od ledna 2021 nabízíme také hru 1918, což je dokumentární divadlo vytvořené z jednání Národního výboru v r. 1918 a pojednává o právních dilematech a jejich vyjednávání při vzniku Československa.

Probíhá celoročně 
Kontakt 210387@law.muni.cz
Více informací Facebook

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.